Chodidlo je klíčem

Chodidlo je klíčem k řešení nejčastějších problémů se zády, koleny, žilami a nohama, stejně jako prevence nadváhy a pádů v pokročilém věku. To je způsobeno tím, že většina problémů pohybového ústrojí (příznaky přetížení v přední a zadní části nohy, kolena, kyčle a zad) začíná u chodidla. 

Asymetrie těla a její důsledky

Člověk funguje nerovnoměrně na pravé a levé straně. Proto pravá a levá ruka, stejně jako pravá a levá noha, projevují se různě, co se týče síly a koordinace. Každý člověk má opěrnou nohu a běžeckou nohu. Člověk ze zvyku stojí vždy na stejné noze. Přestože civilizovaný člověk chodí většinu času po rovných, zpevněných plochách, silná noha se stává silnější a slabá noha slabší. Asymetrie se zvyšuje. To může vést k velkým rozdílům mezi levou a pravou stranou, pokud jde o sílu a koordinaci. 

Tlačítko e-shop Joya         Tlačítko kybun


Zdravotní obuv

Tato nerovnoměrná síla v levé a pravé noze se spojuje v iliosakrálním (křížovo-kyčelním) kloubu a v bederní oblasti a může vést k funkční křivosti pánve, která může vypadat jako nerovnoměrně dlouhé nohy. V důsledku toho se může objevit skolióza, napětí v oblasti bedérních obratlů, přílišné namáhání zádových, kyčelních a kolenních kloubů a chodidel. Kdyby člověk chodil denně po přírodním terénu, asymetrie chodidel a nohou by se vyrovnala.

V tomto případě by levá a pravá noha rovnoměrně trénovaly tak, aby obě nohy fungovaly stejným způsobem. Přechod k chůzi a způsobu držení těla orientované na chodidla je možný díky elastickým materiálům.

Obuv kybunobuv kybunobuv kybunobuv kybun

Hlavní výhodou švýcarské zdravotní obuvi značek kybun a Joya jsou podrážky vyrobené z extrémně měkkého, pružného a zároveň odolného polyuretanu (u značky kybun doplněné o vzduchové polštáře), které při chůzi maximálně tlumí nárazy a přitom aktivují a udržují v neustálém pohybu většinu svalů nohou, čímž je nenásilně posilují a zlepšují jejich koordinaci. Chůze v těchto botách zlepšuje držení těla, posiluje hluboké svalstvo, šetří klouby a záda a výrazně zmírňuje bolest kolene a patní ostruhy.

Potřebujete poradit? Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?
Neváhejte nás navštívit na prodejně v Praze.

Kamenný obchod