Zdravotní obuv kybun

Jejich jedinečnost se skrývá v podrážce. V botách kybun chodíte po měkkých vzduchových polštářích, což má blahodárný vliv na klouby a svaly. Ohebná a pružná podrážka posiluje a zároveň uvolňuje vaše tělo. Chůze v botách kybun výrazně zmírňuje bolest patní ostruhy, bolest zad, bolest kolene a zároveň posiluje hluboké svalstvo nohou. První kroky na vás udělají takový dojem, že nebudete chtít boty sundat.

Výhody a účinky, které vám přinesou boty
kybun 

Boty kybun simulují tělu přirozený pohyb. Aktivují se tak svaly, které při chůzi na rovném povrchu zakrněly a přinesly tak lidskému tělu bolest a nepohodlí. Díky jednoduché chůzi se automaticky posilují svaly, na které tělo v moderní době zapomnělo. Měkký došlap, podobně jako při chůzi na mechu nebo v písku, ulevuje nárazům kloubů.

  • šetří klouby a uvolňuje svalstvo zad
  • trénuje svalstvo chodidla, nohou a trupu
  • zvyšuje spotřebu kalorií
  • aktivuje žilní oběh nohou
  • stimuluje receptory chodidel tím, že cítí podklad

Zdravotní obuv


Obuv kybun a její tajemství

Pokud vás zajímá, jak obuv kybun pomáhá s úlevou od bolesti a s různými typy onemocnění, navštivte naši poradnu. Jestliže chcete nahlédnout do výrobního tajemství obuvi kybun, přinášíme vám tři technologické zajímavosti.  

Podrážka „walk on air“ 

Obuv kybun má jako první na světě podrážku walk on air, která umožňuje, aby chodidlo pocítilo každou nerovnost povrchu. Receptory vašich chodidel jsou krok za krokem mírně stimulovány. Na štěrku nebo kočičích hlavách se kybun uplatní nejlépe.

Systém optimálního prostředí nohou

Plástvová struktura podrážky kybun vytváří vzduchový polštář mezi chodidlem a zemí, přičemž se při každém kroku do prostoru nohy napumpuje pětina objemu vzduchu. Ten vytváří optimální klima v botě.

Technologie chodidlových senzorů

Na rozdíl od běžných bot vám obuv kybun umožní pocítit každý detail povrchu. Receptory na chodidlech postupně posílají nervové signály do celého těla a mozku, což uvede celý pohybový systém do aktivnějšího módu. Je posilováno hluboké svalstvo i rovnovážné ústrojí, čímž se ulevuje kloubům a snižuje se bolest.

Od kolébkových bot k chůzi na „vzduchových polštářích“

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun
Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

  

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

   

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

kybun eshop
 

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?

Navštivte nás v kamenném obchodě v Praze. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.

Tlačítko kamenný obchod