Zdravotní obuv kybun

V botách kybun chodíte po měkkých a ohebných vzduchových polštářích. Díky této chůzi se zmírňuje bolest nohou i zad.

Jejich jedinečnost se skrývá v podrážce. V botách kybun chodíte po měkkých vzduchových polštářích, což má blahodárný vliv na klouby a svaly. Ohebná a pružná podrážka posiluje a zároveň uvolňuje vaše tělo. Chůze v botách kybun výrazně zmírňuje bolest patní ostruhy, bolest zad, bolest kolene a zároveň posiluje hluboké svalstvo nohou. První kroky na vás udělají takový dojem, že nebudete chtít boty sundat.

Výhody a účinky, které vám přinesou boty
kybun 

Boty kybun simulují tělu přirozený pohyb. Aktivují se tak svaly, které při chůzi na rovném povrchu zakrněly a přinesly tak lidskému tělu bolest a nepohodlí. Díky jednoduché chůzi se automaticky posilují svaly, na které tělo v moderní době zapomnělo. Měkký došlap, podobně jako při chůzi na mechu nebo v písku, ulevuje nárazům kloubů.

  • šetří klouby a uvolňuje svalstvo zad
  • trénuje svalstvo chodidla, nohou a trupu
  • zvyšuje spotřebu kalorií
  • aktivuje žilní oběh nohou
  • stimuluje receptory chodidel tím, že cítí podklad


Obuv kybun a její tajemství

Pokud vás zajímá, jak obuv kybun pomáhá s úlevou od bolesti a s různými typy onemocnění, navštivte naši poradnu. Jestliže chcete nahlédnout do výrobního tajemství obuvi kybun, přinášíme vám tři technologické zajímavosti.  

Podrážka „walk on air“ 

Obuv kybun má jako první na světě podrážku walk on air, která umožňuje, aby chodidlo pocítilo každou nerovnost povrchu. Receptory vašich chodidel jsou krok za krokem mírně stimulovány. Na štěrku nebo kočičích hlavách se kybun uplatní nejlépe.

Systém optimálního prostředí nohou

Plástvová struktura podrážky kybun vytváří vzduchový polštář mezi chodidlem a zemí, přičemž se při každém kroku do prostoru nohy napumpuje pětina objemu vzduchu. Ten vytváří optimální klima v botě.

Technologie chodidlových senzorů

Na rozdíl od běžných bot vám obuv kybun umožní pocítit každý detail povrchu. Receptory na chodidlech postupně posílají nervové signály do celého těla a mozku, což uvede celý pohybový systém do aktivnějšího módu. Je posilováno hluboké svalstvo i rovnovážné ústrojí, čímž se ulevuje kloubům a snižuje se bolest.

Od kolébkových bot k chůzi na „vzduchových polštářích“

V 80. letech žil Karl Müller mezi korejskými rýžovými poli. Inženýr švýcarského Federálního technologického institutu v Curychu (EHT) si chůzi po měkkém rýžovišti zamiloval a rozhodl se ji přenést i do každodenního moderního prostředí. Vyvinul kolébkovou botu (MBT), která v obuvnickém průmyslu způsobila revoluci. Díky svým převážně pozitivním účinkům na lidské tělo se kolébková bota dočkala světového úspěchu.S kybun o krok blíže k posílení těla

Karl Müller chtěl ovšem pocit chůze po měkkém „rýžovišti“ přivést k dokonalosti. Po mnoho let prováděl se svým týmem výzkum a vyvinul multisložkový polyuretan, který je extrémně měkký, pružný a odolný. Tento materiál je právě to, co dělá botu kybun tak jedinečnou. Podrážka kybun je vyrobena z ohebného, pružného a vzduchem naplněného materiálu. Při chůzi jsou vaše nohy díky dynamickému pružnému odrazu udržovány v neustálém pohybu, vaše svaly se posilují a koordinace zlepšuje.

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?

Navštivte nás v kamenném obchodě v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopu kybun. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.


Web zdravekroky.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více informací