Elastická odpružená podložka kybun

Podložka kybun je měkká, elastická pérovací podložka. Jeho promačkávající se zóna dovolí, aby se noha hluboko zanořila a zaručuje optimální zpětné pérování. Podložka kybun vybízí tělo k mírné, permanentní aktivitě, aby byla zachována rovnováha a správné držení těla. Efekt zpětného pérování podmiňuje vzájemné napětí a uvolnění svalů. Tím se trénuje svalstvo nohou, chodidel a zad. Podložka kybun zlepšuje rovnováhu, koordinaci a celkové tělesné zdraví bez dalších nároků na čas.

  • Trénuje svalstvo

  • Uvolňuje záda

  • Šetří klouby

  • Zlepšuje držení těla

  • Odbourává únavu

Stání na elastických materiálech

Stání na elastickém materiálu má tři hlavní účinky. Za prvé, chodidlo nohou je díky měkkosti zcela vyplněno. Vzhledem k pružnosti zde ale není efekt statické podpory v porovnání s podpůrnými vložkami, spíše se jedná o dynamické odpružení chodidla. Zátěž na chodidla je odlehčená, chodidla se neustále pohybují a posilují.

Druhým ůčinkem je posilování nohy a celých svalových řetězců s ohledem na sílu a koordinaci.

Třetí účinek vzniká díky pružnosti materiálu. Při stání člověk mírně vibruje (podobně jako na trampolíně). Tím jsou prostřednictvím svalstva vysílány malé silové impulzy, ktreré udržují pohybový aparát v neustálém pružícím pohybu. Svaly se uvolní, protože mírné pružení podporuje spolupráci vnitřních svalů.

Podložka kybun        Podložka kybun

Jaká podložka je pro mě vhodná


Podložka kybun 2 cm – Pro terapii a rehabilitaci.

Podložka kybun 4 cm – Pro lidi s problémy s rovnováhou, seniory a děti.

Podložka kybun 6 cm – Pro běžné denní použití: při tréninku, doma nebo v kanceláři.

Základní princip: čím je podložka silnější, tím intenzivnější je tréninkový efekt.


Chcete si podložku kybun vyzkoušet?
Navštivte nás v kamenné prodejně v Praze. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem.