Obuv pro diabetiky

Běžná konfekční obuv má zpravidla úzkou špičku, tvrdý došlap a svým tvarem může nohy deformovat, což je pro lidi trpící cukrovkou velké riziko.

Cukrovkáři by si kromě hladiny cukru v krvi měli hlídat i vhodný výběr obuvi, protože právě jejich nohy potřebují speciální péči. Přinášíme vám praktické rady pro výběr bot pro diabetiky, díky kterým budou vaše nohy jako v bavlnce.

Měkké boty a vhodné ponožky jsou pro diabetiky základ

Cukrovka je nepříjemné onemocnění, které může ovlivňovat orgány, oči i kůži. Právě na kůži se nejčastěji v souvislosti s diabetes tvoří různé defekty (například vřed, flegmóna, absces, Charcotova osteoartropatie, gangréna a další), které se velmi dlouho a špatně hojí.

V naprosté většině se jedná o onemocnění nohou, kde defekty vznikají z otlaků z nevhodné obuvi nebo při poranění nohou. Diabetici by měli dbát na vhodnou měkkou obuv a boty používat pouze s ponožkou bez gumiček, aby byla kůže na nohou co nejvíce chráněna. Více o prevenci nohou se dozvíte v podiatrické ambulanci či u svého lékaře.

 

Zdravotní obuv

Diabetická noha vyžaduje maximální péči

Až čtvrtina diabetiků trpí syndromem diabetické nohy. Během tohoto onemocnění dochází k destrukci hlubokých tkání a noha je velmi náchylná ke vzniku vředů a infekcí.

Pokud má člověk náběh k tomuto onemocnění, které může končit až amputací končetiny, je velmi důležitá prevence. Předvedším jde o aktivní životní styl, pravidelnou kontrolu nohou a vhodnou obuv, která má měkký došlap a ochrání chodidlo před drobným poraněním.

Jaké požadavky musí splňovat boty pro diabetiky?

  • Nikde nesmí tlačit
  • Pro chodidlo je nezbytný měkký došlap
  • Boty musí mít širokou špičku a poskytnou prstům dostatečný prostor
  • Ideální je zavazování tkaničkami či na suchý zip
  • Maximální výška podpatku je do 2,5 cm

Proč si vybrat švýcarské boty kybun a Joya?

Tyto značky splňují výše uvedené požadavky, a navíc dopřávají svým majitelům unikátní měkký došlap, který díky jedinečnému patentu nabízejí pouze tyto boty.

Zdravotní obuv

Tajemství boty kybun se skrývá ve vzduchových polštářích zabudovaných v podešvi, proto je došlap extrémně pohodlný a měkký. Značka Joya vychází ze stejných principů a nabízí pěnovou podešev, kterou si vaše tělo zamiluje. 

Navíc díky této revoluční technologii, která vychází z přirozené bosé chůze v přírodě, posílíte svaly ve středu těla, odstraníte bolesti zad a kloubů a zlepšíte si postoj.

Zjistit více o botách kybun a Joya.

Prodejna s botami pro diabetiky

Pokud jste z Prahy nebo okolí, navštivte obchod s obuví na Smíchově, kde vás čekají nejen zdravotní boty švýcarských značek kybun a Joya, ale také odborné poradenství. Máte-li to do Prahy daleko, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám pomůžeme s výběrem, nebo si boty vhodné pro diabetiky objednejte rovnou v Joya eshop

Kamenný obchod