Patní ostruha - zbavte se bolesti 

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb a naše tělo je pro něj dokonale přizpůsobeno. Ovšem v případě, kdy vás trápí bodavá bolest spojená s patní ostruhou, každý krok zvažujete a hledáte úlevu. Důležité a pro tělo příjemné je v takovém případě celkové odlehčení paty a tlumení nárazu při chůzi. Toto pohodlí vám zajistí vhodná obuv s odpružením a měkkou podrážkou.

Jak má vypadat zdravotní obuv na patní ostruhy?

Předně si v nedávném článku připomeňme, jak patní ostruha vzniká a proč způsobuje bolest. Jedná se především o nevhodnou obuv deformující chodidlo a tvrdý došlap, který je při pohybu ve městě téměř na každém kroku. Odlehčení paty lze docílit měkkou správně zvolenou zdravotní obuví, která vytvoří komfort od paty až po konečky prstů.       

                                                                       

Zdravotní obuv na patní ostruhu a na co se dál při problémech zaměřit?

- Odlehčení paty a tlumení nárazu při chůzi díky měkké podešvi minimálně pod patou, lépe pod celým chodidlem.

- Podpora spolupráce mezi pohybem kyčlí a nohou posiluje svalstvo a podporuje správné držení těla. Toho lze docílit buď bosou chůzí po přirozeném terénu (les, trávník, jílovitá půda, ...) či obuví s elastickým vzduchovým polštářem , který tento terén simuluje. Díky tomu je chůze příjemná, přirozená a bezbolestná. 

Boty, které vám uleví od bolesti

V 90. letech Švýcar Karl Müller objevil zdraví prospívající výhody chůze po pružné hliněné půdě, když žil uprostřed rýžových polí v Koreji. Díky nestabilitě na přírodním povrchu musí tělo neustále vyvažovat a koordinovat pohyby, díky čemu dochází k přirozenému posilování svalů. Po mnohaletém výzkumu vyvinul Karl Müller se svým týmem MBT obuv se srpovitou podešví, která dokonale napodobuje chůzi po rýžovém poli i v civilizovaném světě.                    
                                                                                                                                 
Vývoj však šel ještě dál. Vznikla obuv kybun s elastickým vzduchovým polštářem v podrážce, která při chůzi aktivuje svaly na nohou, podporuje krevní oběh a zároveň tlumí nárazy na tvrdém povrchu - stejně tak, jako chůze v jílu, písku či po mechu. Velmi podobný pocit navozuje také obuv Joya s pružnou a měkkou podrážkou. Výsledkem je jedinečné pohodlí při chůzi, úleva od bolesti zad a kloubů a v neposlední řadě také tlumení nárazů a prevence při problémech s patní ostruhou.

               

  

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?

Navštivte nás v kamenné prodejně v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopech kybun a Joya. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.

Web zdravekroky.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více informací