Vhodná obuv při problémech s patní ostruhou

Chůze je pro člověka naprosto přirozený pohyb a naše tělo je pro něj dokonale přizpůsobeno. Ovšem v případě, kdy vás trápí bodavá bolest spojená s patní ostruhou, každý krok zvažujete a hledáte úlevu.


Důležité a pro tělo příjemné je v takovém případě celkové odlehčení paty a tlumení nárazu při chůzi. Toto pohodlí vám zajistí vhodná obuv s odpružením a měkkou podrážkou.

Jak má vypadat zdravotní obuv na patní ostruhu?

Předně si v nedávném článku připomeňme, jak patní ostruha vzniká a proč způsobuje bolest. Jedná se především o nevhodnou obuv deformující chodidlo a tvrdý došlap, který je při pohybu ve městě téměř na každém kroku. Odlehčení paty lze docílit měkkou správně zvolenou zdravotní obuví, která vytvoří komfort od paty až po konečky prstů.

                                                               

  • Zdravotní obuv na patní ostruhu a na co se dál při problémech zaměřit?

  • Odlehčení paty a tlumení nárazu při chůzi díky měkké podešvi minimálně pod patou, lépe pod celým chodidlem.

  • Podpora spolupráce mezi pohybem kyčlí a nohou posiluje svalstvo a podporuje správné držení těla. Toho lze docílit buď bosou chůzí po přirozeném terénu (les, trávník, jílovitá půda, ...) či obuví s elastickým vzduchovým polštářem , který tento terén simuluje. Díky tomu je chůze příjemná, přirozená a bezbolestná. 

Boty, které vám uleví od bolesti

V 90. letech Švýcar Karl Müller objevil zdraví prospívající výhody chůze po pružné hliněné půdě, když žil uprostřed rýžových polí v Koreji. Díky nestabilitě na přírodním povrchu musí tělo neustále vyvažovat a koordinovat pohyby, díky čemu dochází k přirozenému posilování svalů.

Po mnohaletém výzkumu vyvinul Karl Müller se svým týmem MBT obuv se srpovitou podešví, která dokonale napodobuje chůzi po rýžovém poli i v civilizovaném světě.                    
                                                                                                                                 
Vývoj však šel ještě dál. Vznikla obuv kybun s elastickým vzduchovým polštářem v podrážce, která při chůzi aktivuje svaly na nohou, podporuje krevní oběh a zároveň tlumí nárazy na tvrdém povrchu - stejně tak, jako chůze v jílu, písku či po mechu.

Velmi podobný pocit navozuje také obuv Joya s pružnou a měkkou podrážkou. Výsledkem je jedinečné pohodlí při chůzi, úleva od bolesti zad a kloubů a v neposlední řadě také tlumení nárazů a prevence při problémech s patní ostruhou.

  

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?

Navštivte nás v kamenné prodejně v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopech kybun a Joya. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.

Web zdravekroky.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více informací