Příčiny pálení nohou a jak najít úlevu

Nohy jsou pilíři těla a hrají velmi důležitou roli v našem zdraví. Bohužel se jim často nedostává zasloužené pozornosti. To má za následek různé zdravotní komplikace, ať už jde o bolestivou chůzi, problémy s klouby, bolest zad, nebo pálení nohou. A právě na pálení nohou se dnes zaměříme.

 

Pálení nohou a co je příčinou

Kvůli složitému propojení kostí, svalů, nervů a šlach je často obtížné najít příčinu. Pokud se jedná o celkovou únavu nohou, kdy jsou chodidla přetížená nebo je zvolena neprodyšná ponožka, často stačí dostatečný odpočinek se studeným obkladem a je brzy po problému.

 

Jednou z nejčastějších příčin je nevhodně zvolená obuv, která neumožňuje dostatečné prokrvení a pohyb nohy.

Co pomáhá na pálení chodidel?

Častým zdrojem zdravotních problémů je nevhodná obuv, která nohu pevně semkne, neumožňuje přirozený pohyb a při chůzi netlumí nárazy. To má za následek vznik řady zdravotních problémů, ať už se jedná o pálení nohou, patní ostruhu, problémy s vybočeným palcem, ploché nohy, bolesti kloubů a zad. Řešením jsou boty s měkkým došlapem, které jsou vyvinuté švýcarskou firmou kybun a Joya.

 Jak předejít pálení nohou v botách kybun a Joya?

V těchto botách dochází k intenzivní aktivaci svalstva, a to od chodidla až po zpevnění středu těla. Již po několika týdnech, kdy si svalstvo zvykne na zvýšenou zátěž, se chodidlo stává pohyblivější, lépe se prokrvuje, uvolňují se utlačované nervy a dochází k návratu přirozené citlivosti nohy. Pokud problémy nepřestávají a k pálení nohou dochází i v botách kybun a Joya, doporučujeme se zaměřit na tyto body:


  • Silné ponožky zbytečně fixují nohu a zamezují přirozenému pohybu. Proto je vhodné zvolit slabší bavlněné ponožky.

  • Příliš pevné sešněrování zhoršuje v botě cirkulaci vzduchu a nohy se přehřívají.

  • Dlouhé stání na jednom místě neumožňuje proudění vzduchu v botě. Pravidelná chůze zajistí dostatečnou výměnu vzduchu a nohy se nepřehřívají. Pokud už je stání na jednom místě nezbytné, doporučujeme chůzi na místě či intervalovou chůzi

Obuv Joya            Obuv kybun

 

Další tipy, jak předcházet pálení nohou

  • Chůze na nerovném měkkém povrchu či chůze v botách s měkkou podrážkou (obuv kybun a Joya)

  • Pravidelné procházky a sport

  • Péče o chodidla (masáž)

  • Protahování svalů a šlach


Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

 
Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

Zdravotní obuv

 

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

Vyzkoušejte chůzi na vzduchových polštářích

Zastavte se v kamenné prodejně v Praze a vyzkoušejte pohodlí a výhody švýcarských bot kybun, které mají patentovanou podrážku se vzduchovými polštáři. Po pár krocích pocítíte úlevu od různých zdravotních nešvarů a vaše tělo vám bude vděčné, že mu ušetříte nepříjemné nárazy při chůzi. Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám o botách, které zlepšily zdraví tisícům lidí po celém světě, řekneme více.

Kamenný obchod