Příčiny pálení nohou a jak najít úlevu

Nohy jsou pilíři těla a hrají velmi důležitou roli v našem zdraví. Bohužel se jim často nedostává zasloužené pozornosti. To má za následek různé zdravotní komplikace, ať už jde o bolestivou chůzi, problémy s klouby, bolest zad, nebo pálení nohou. A právě na pálení nohou se dnes zaměříme.

Pálení nohou a co je příčinou

Kvůli složitému propojení kostí, svalů, nervů a šlach je často obtížné najít příčinu. Pokud se jedná o celkovou únavu nohou, kdy jsou chodidla přetížená nebo je zvolena neprodyšná ponožka, často stačí dostatečný odpočinek se studeným obkladem a je brzy po problému.

Jednou z nejčastějších příčin je nevhodně zvolená obuv, která neumožňuje dostatečné prokrvení a pohyb nohy.

Od pálení nohou pomůže vhodná obuv

Častým zdrojem zdravotních problémů je nevhodná obuv, která nohu pevně semkne, neumožňuje přirozený pohyb a při chůzi netlumí nárazy do podložky. To má za následek vznik řady zdravotních problémů, ať už se jedná o pálení nohou, patní ostruhu, problémy s vybočeným palcem, ploché nohy a bolesti kloubů a zad. Řešením jsou boty s měkkým došlapem, které jsou vyvinuté švýcarskou firmou kybun a Joya.

     


Jak předejít pálení nohou v botách kybun a Joya?

V těchto botách dochází k intenzivní aktivaci svalstva, a to od chodidla až po zpevnění středu těla. Již po několika týdnech, kdy si svalstvo zvykne na zvýšenou zátěž, se chodidlo stává pohyblivější, lépe se prokrvuje, uvolňují se utlačované nervy a dochází k návratu přirozené citlivosti nohy. Pokud problémy nepřestávají a k pálení nohou dochází i v botách kybun a Joya, doporučujeme se zaměřit na tyto body:


  • Silné ponožky zbytečně fixují nohu a zamezují přirozenému pohybu. Proto je vhodné zvolit slabší bavlněné ponožky.

  • Příliš pevné sešněrování zhoršuje v botě cirkulaci vzduchu a nohy se přehřívají.

  • Dlouhé stání na jednom místě neumožňuje proudění vzduchu v botě. Pravidelná chůze zajistí dostatečnou výměnu vzduchu a nohy se nepřehřívají. Pokud už je stání na jednom místě nezbytné, doporučujeme chůzi na místě či intervalovou chůzi

Další tipy, jak předcházet pálení nohou

  • Chůze na nerovném měkkém povrchu či chůze v botách s měkkou podrážkou (obuv kybun a Joya)

  • Pravidelné procházky a sport

  • Péče o chodidla (masáž)

  • Protahování svalů a šlach


Vyzkoušejte chůzi na vzduchových polštářích

Zastavte se v kamenné prodejně v Praze a vyzkoušejte pohodlí a výhody švýcarských bot kybun, které mají patentovanou podrážku se vzduchovými polštáři. Po pár krocích pocítíte úlevu od různých zdravotních nešvarů a vaše tělo vám bude vděčné, že mu ušetříte nepříjemné nárazy při chůzi. Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám o botách, které zlepšily zdraví tisícům lidí po celém světě, řekneme více.

Web zdravekroky.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více informací