Zdravotní obuv kybun a Joya

Každý nerv, sval i kost má v noze důležitou funkci, díky které se naše tělo pohybuje, pruží, vyrovnává a citlivě vnímá okolí. Současná doba však zdravým nohám nepřeje. Převládá sedavé zaměstnání, pohyb je omezený a chodidlo se nejčastěji setkává s rovnými a tvrdými plochami. Výsledkem je celá řada zdravotních komplikací a onemocnění. Bezbolestná chůze je krásná. Pokud po ní toužíte, dopřejte si pohodlí na každém kroku díky zdravotní obuvi kybun a Joya.

Zdravotní obuv

V čem je zdravotní obuv kybun a Joya výjimečná?

Hlavní výhodou švýcarské zdravotní obuvi značek kybun a Joya jsou podrážky vyrobené z extrémně měkkého, pružného a zároveň odolného polyuretanu (u značky kybun doplněné o vzduchové polštáře), které při chůzi maximálně tlumí nárazy, a přitom aktivují a udržují v neustálém pohybu většinu svalů nohou, čímž je nenásilně posilují a zlepšují jejich koordinaci.

Zdravotní obuv

7 důvodů, proč si zamilujete chůzi v botách kybun a Joya

  • Zlepšuje držení těla a koordinaci
  • Posiluje hluboké svalstvo
  • Šetří klouby a uvolňuje svalstvo zad
  • Výrazně zmírňuje bolest zad, kolen a patní ostruhy
  • Aktivuje žilní oběh nohou
  • Zmírňuje nárazy při chůzi
  • Stimuluje receptory na chodidlech

  

Pocit přírody i uprostřed velkoměsta

Dříve člověk chodil po měkkém povrchu, do kterého se chodidlo zabořovalo, a tak přirozeně posilovalo svaly potřebné pro správnou oporu těla. Patentovaná měkká podrážka bot kybun a Joya simuluje chodidlu přírodní nerovný povrch i na chodníku či na dlažbě. Díky tomu se aktivují svaly celého těla, které jinak v běžných botách zakrní, což má za následek celou řadu nepříjemných onemocnění. Nesmíme opomenout optimální rozložení tlaku na chodidlo a měkké odpružení přinášející úlevu bolavým zádům a kloubům.

Zdravotní obuv kybun

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

 

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

pohodlné boty

Jsme tu pro vás

Jsme výhradním prodejcem zdravotní obuvi kybun a jediným prodejcem značky Joya v České republice. Navštivte nás v kamenné prodejně, kde vám rádi osobně poradíme, nebo nakupte přes e-shop z pohodlí domova. Trápí-li vás nějaké zdravotní problémy, nahlédněte do naší poradny. Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

Tlačítko obchod