Boty pro ploché nohy uleví od bolesti

Chodidlo tvoří základní kámen, o které se opírá celé tělo. Je nejen silné, aby bylo oporou, ale zároveň pružné, díky čemu vyrovnává nárazy každého kroku. Pokud chodidlo nefunguje správně, deformuje se a vzniká plochá noha.

Ta s sebou přináší zdravotní neduhy v podobě bolesti hlavy, zad, kolen, kyčlí a v neposlední řadě také problémy samotné nohy – tedy otoky, bolesti prstů a svalů či pocit těžkých nohou. Je to i váš případ? A víte, že vám úlevu přinesou vhodně zvolené boty? Pojďte se dozvědět více. 

Příčná a podélná plochá noha

Lékaři rozlišují dva typy ploché nohy – příčnou a podélnou, popřípadě jejich kombinaci. Klenby dovytváří napětí vazů a svalů nohy.

Příčná klenba – tvoří ji oblouk záprstních kostí.
Podélná klenba – tvoří ji oblouk kostí především na  vnitřní straně nohy v její podélné ose.

Velký vliv na správné postavení nožní klenby má především vhodně zvolená obuv dětí, která nohu formuje v době růstu. Při nevhodné volbě vznikají odchylky, které se časem zafixují a jako důsledek vzniká přetížení jiných částí těla.

Ploché nohy se mohou objevit také až v dospělosti, a to nejčastěji z důvodu nevhodného přetěžování či naopak nedostatečnou simulací chodidla, nezdravou módní obuví, nadváhou nebo také následkem úrazu či těhotenství.

Ploché nohy potřebují obnovit pružný došlap

Jaké problémy přináší plochá noha. „Poklesem klenby nožní dochází k jinému rozložení tlaku na plosku nohy, ztrátě pružnost došlapu a zvýšení otřesů přenášených při chůzi na další klouby dolních končetin i na páteř. Mohou vznikat bolestivé otlaky na ploskách nohou (nebezpečné hlavně u diabetiků), pro bolest se omezuje rádius chůze a přirozený pohyb. Vhodným řešením těchto problémů je obnovení pružnosti došlapu.“ Pokud plochá noha svoji pružnost částečně či zcela ztratila, lze ji pomoci vhodně zvolenými botami.

Obuv pro ploché nohy

Především v profesích, ve kterých lidé dlouhodobě stojí, je klenba nohy velmi namáhána. Nejen v těchto případech je důležité posílení chodidla, pro které je ideální chůze, ve vhodně zvolených botách. S příchodem prvních zdravotních problémů vám pomůže obuv pro ploché nohy, která se vyznačuje měkkou a pružnou podrážkou.

Pružná a měkká podrážka je při volbě obuvi základ

Švýcarská obuv značek kybun a Joya je vynikajícím řešením díky maximálně pružné, vhodně tvarované stélce, která výborně tlumí otřesy a významným způsobem tak zmírňuje obtíže způsobené plochou nohou. Přestože jste obuti, boty simulují chůzi na boso s měkkým došlapem, díky čemu získá vaše tělo úlevu od nepříjemných otřesů, které by jinak tlumila zdravá nožní klenba. Zároveň však tyto boty vytvářejí přirozenou nerovnováhu, proto nutí tělo jemně balancovat, a tak snadno posilovat střed a držení těla.

         

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?

Navštivte nás v kamenné prodejně v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopech kybun a Joya. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.


                                                                                                                                            

Web zdravekroky.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více informací