Pracovní obuv pro zdravotníky

Zdravotníci mají velmi náročnou práci z mnoha pohledů. Kromě velkého stresu, tlaku na psychiku a nutnosti plného soustředění po celou dobu práce se jedná i o fyzicky namáhavé povolání. Lékaři, zdravotní sestry a další ošetřující personál zpravidla celou dvanáctihodinovou směnu tráví na nohou a enormně zatěžují své tělo. Jednou z možností, jak ulevit namáhaným nohám, kloubům, zádům i žilnímu aparátu, je pro zdravotníky vhodně zvolená pracovní obuv.

Pracovní obuv pro zdravotníky má jméno kybun a Joya

Pracovní obuv pro zdravotníky švýcarské značky kybun a Joya umožňuje zdravý a aktivní pohyb po tvrdém povrchu díky měkké a pružné podešvi. Chůze je díky této speciálně vyvinuté a patentové podešvi velmi příjemná a napodobuje chůzi v mechu či v písku, i když chodíte po tvrdé a rovné dlažbě, linu či betonu (např. nemocniční chodby, pokoje či ordinace).

   

A jaká je konkrétní zkušenost s botami kybun? O to se s námi podělil Dr. Konrad Birrer: „Podařilo se mi zmírnit namáhání Achillovy šlachy pouhým nošení bot kybun. Nepotřeboval jsem žádnou speciální terapii, protože pružná podrážka posílila stabilizační svaly v kotnících a uvolnila okolní svaly, které byly naopak přetěžované.“

Proč jsou pracovní boty kybun vhodné pro zdravotníky?

 • Boty jsou velmi pohodlné, snadno se čistí a desinfikují
 • Protiskluzová podrážka zajišťuje bezpečnost při chůzi
 • Cirkulace vzduchu v obuvi kybun zajišťuje optimální regulaci tepla a vlhkosti
 • Měkký došlap zmírňuje nárazy při chůzi, šetří klouby a uvolňuje svaly
 • Zmírňuje zdravotní problémy způsobené nevhodnou chůzí

  Proč je chůze i stání na tvrdém povrchu tak nepřirozené a pro tělo náročné?

  Chůze po tvrdém povrchu v běžné obuvi namáhá klouby i celé tělo, které musí tlumit nepřirozené, a především velmi intenzivní nárazy při každém kroku, a to po celou pracovní směnu. Výsledkem je celá řada zdravotních problémů – například v podobě patní ostruhy, bolesti chodidel či problémů se zády. Ovšem ani dlouhé stání, které je například při operacích, není pro tělo přirozené, což se projevuje špatným prokrvením nohou, žilními problémy a pálením nohou.

  Lékařům, zdravotním sestrám i dalším zdravotníkům pomůže měkký došlap

  Měkký došlap umožňuje více přirozeného pohybu během každodenní rutiny, uvolňuje napětí, posiluje svaly nohou i celého těla a přirozenou cestou udržuje tělo v pohybu. Neustálá aktivita svalů posiluje hluboké zádové svaly i střed těla, zlepšuje koordinaci a přináší úlevu při běžných činnostech. Chodidla při měkkém došlapu neustále pracují, jsou citlivější a nohy jsou daleko lépe prokrvené. Klouby nemusejí odolávat hrubým nárazům a neopotřebovávají se chrupavky.

  Lékaři, zdravotníci a další profese, které tráví na nohou a na tvrdém povrchu denně většinu své pracovní směny, poznají jedinečnost pracovní obuvi kybun a Joya po pár krocích. Neváhejte se zastavit v naší kamenné prodejně v Praze a vyzkoušíte si „na vlastní chodidlo“, jak se chodí po vzduchových polštářích.