Pohodlné turistické boty

Chůze je jedním z nejjednodušších a nejpřirozenějších způsobů pohybu. A když ji zkombinujete s terénem, nabízí širokou škálu výhod pro fyzické i duševní zdraví. V obuvi kybun a Joya je chůze v náročném horském terénu mnohem pohodlnější, protože měkká a pružná podrážka tlumí nárazy v kamenném terénu.

 

V botách kybun a Joya můžete neustále chodit po pružném povrchu připomínajícím mech. Boty znatelně ulehčí vašim kloubům, uleví od bolesti chodidel, posílí hluboké vnitřní svaly a podpoří kardiovaskulární systém.

Pánská turistická obuv

 

Výhody a účinky, které vám přinesou boty
kybun a Joya

Boty kybun a Joya simulují tělu přirozený pohyb. Aktivují se tak svaly, které při chůzi po tvrdém povrchu zakrněly a přinesly tak lidskému tělu bolest a nepohodlí. Díky prosté chůzi se automaticky posilují svaly, na které tělo v moderní době zapomnělo. Měkký došlap, podobně jako při chůzi na mechu nebo v písku, ulevuje nárazům kloubů.

Dámská turistická obuv

 

Obuv kybun má jako první na světě podrážku walk on air, která umožňuje, aby chodidlo pocítilo každou nerovnost povrchu. Receptory vašich chodidel jsou krok za krokem mírně stimulovány. Na štěrku nebo kočičích hlavách se kybun uplatní nejlépe. 

Turistická obuv

Ulevte si od bolesti 

Tento problém pravděpodobně znáte i vy: I po krátkých túrách vás pálí nohy, bolí vás kolena a máte problém udržet rovnováhu. Při pouhém pomyšlení na chůzi z kopce se nám podlamují kolena. Dobrou zprávou pro všechny, kteří těmito problémy trpí, je, že pro vás máme řešení! Je to jednoduché: začneme u vašich nohou. V každém případě je při pěší turistice zásadní nosit správný typ obuvi.

 

Měla by turistická obuv poskytovat oporu?

Ne. Vědecké poznatky ukazují, že oporu by měla poskytovat chodidla, nikoli boty. Odpružená podrážka obuvi kybun a Joya nabízí nohám větší volnost pohybu a tím trénuje svaly.

 

Pánská turistická obuv

Není chůze na měkkých elastických podrážkách v terénu nebezpečná?

Ne, právě naopak. Budete překvapeni, o kolik bezpečněji se budete cítit v botách kybun a Joya než v podpůrných turistických botách, jakmile si na ně zvyknete! Turistické boty kybun a Joya jsou vhodné pro lehké outdoorové aktivity i všechny běžné turistické trasy. Sportovní nadšenci do turistiky nám řekli, jak moc si chůzi v botách kybun užívají.

 

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

 
Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

Chcete si pohodlné turistické boty vyzkoušet?

 
Navštivte nás v kamenném obchodě v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopu kybun a Joya. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.

 

Kamenný obchod