Pohodlná obuv pro bolavé nohy

Bolest nohou může potkat každého a může mít značný dopad na každodenní život. Máme však pro vás dobrou zprávu. Pohodlná obuv kybun a Joya může být klíčem ke zdravé chůzi a zlepšení vašeho celkového zdravotního stavu. V tomto článku se podíváme na to, jak vybrat pohodlné boty, aby vám pomohly v boji proti bolestem nohou.

Jak správně vybrat pohodlnou obuv

Když se rozhodujete pro nákup pohodlných bot, je důležité brát v úvahu několik faktorů, které zajistí, že vaše nohy budou v optimální kondici. Pohodlné boty kybun a Joya jsou ideální volbou pro vaše nohy a hlavně chodidla.

 

Hlavní výhodou pohodlné zdravotní obuvi švýcarských značek kybun a Joya je mimořádně měkká, pružná a odolná polyuretanová podrážka (u značky kybun se vzduchovým polstrováním), která zmírňuje nárazy při chůzi, aktivuje svaly nohou, udržuje je v neustálém pohybu, posiluje je a zlepšuje koordinaci.

Mnoho našich zákazníků pociťuje úlevu už po prvních krocích. U nás najdete pohodlné boty, jak do města, tak na běhání i na turistiku. Důležité je vybrat optimální měkkost podešve, aby vám pomohla cítit se pohodlně po celý den a ulevila od bolesti nohou a chodidel.

 

Prevence zdravotních problémů

Pohodlné boty kybun a Joya znamenají nejen okamžité pohodlí, ale také prevenci zdravotních problémů. Pokud například nosíte boty s tvrdou podrážkou, která netlumí nárazy při chůzi mohou se u vás po čase objevit problémy s patní ostruhou, bolestmi kolen a kloubů. Pohodlné boty s měkkou a pružnou podrážkou vám můžou pomoci vyhnout se těmto problémům.

 

Produktivita a pohodlí

Pohodlná zdravotní obuv kybun a Joya má kromě zdraví, pozitivní vliv na produktivitu. Když se budete v botách cítit pohodlně, budete se moci lépe soustředit na práci a efektivněji plnit své úkoly. Pohodlné boty do práce ocení především lidé, kteří stojí celý den na nohách, nebo nachodí mnoho kilometrů denně.

Pohodlná obuv kybun

V čem vám pohodlná obuv kybun a Joya může pomoci?

Obuv kybun a Joya mají měkkou a pružnou podrážku, která:

  • Posiluje hluboké svalstvo
  • Šetří klouby a uvolňuje svalstvo zad
  • Výrazně zmírňuje bolest kolen a patní ostruhy
  • Aktivuje žilní oběh nohou
  • Zmírňuje nárazy při chůzi
  • Stimuluje receptory na chodidlech
  • Ulevuje od bolesti chodidel

 

Od kolébkových bot k chůzi na „vzduchových polštářích“

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

 

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

Chcete si pohodlné boty vyzkoušet?
Navštivte nás v kamenné prodejně v Praze. Široký výběr bot naleznete také přímo v e-shopech kybun a Joya. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem tak, aby se vaše nohy měly jako v bavlnce.

 

kamenný obchod