Vliv nošení vysokých podpatků na zdraví a pohodlí chodidel.

 

Nošení vysokých podpatků je často spojováno s elegancí a vkusem. Mnoho žen rádo nosí podpatky, aby zvýraznily svou postavu a cítily se sebevědomě. Málokdo si ale uvědomuje, jak může nošení vysokých podpatků ovlivnit zdraví a pohodlí vašich nohou. V tomto článku se zaměříme na různé aspekty tohoto problému.

Podpatky

Jak chůze na vysokých podpatcích ovlivňuje zdraví nohou

 

Zkrácení Achillovy šlachy

Jedním z největších problémů spojených s nošením vysokých podpatků je zkrácení Achillovy šlachy, která spojuje lýtko s patou. Toto zkrácení může způsobit bolest a nepohodlí při chůzi a dokonce zvýšit riziko zranění.

Zatížení kolen

Vysoké podpatky mění naše držení těla a nutí nás nést větší váhu na přední části chodidel. To může způsobit přílišný tlak na kolenní klouby, což může z dlouhodobého hlediska vést k bolesti a artritidě.

Deformace prstů

Dlouhodobé používání bot na vysokém podpatku může způsobit deformace prstů, zejména palců. Hallux valgus je častým problémem spojeným s používáním tohoto typu obuvi.

Záda a krční páteř

Nošení vysokých podpatků může ovlivnit postavení páteře. U mnoha žen, které pravidelně nosí vysoké podpatky, se může vyvinout špatné držení těla, které může vést k bolestem zad a krční páteře.

Riziko úrazů

Nošení vysokých podpatků zvyšuje riziko zranění souvisejících s pádem. To může zahrnovat zlomeniny kostí, vyvrtnuté kotníky a další zranění, která mohou mít vážné následky.

Bolesti hlavy

Nejste si jisti, jak vysoké podpatky mohou způsobit bolesti hlavy? Není to tak složité. Nesprávné držení těla způsobené nošením vysokých podpatků může způsobit napětí krku a ramen, což může později vést k bolestem hlavy.

dámské boty kybun

Výběr správných bot pro zdraví a styl

Nošení vysokých podpatků může být krásné a módní, ale nesmíme ignorovat potenciální rizika spojená s těmito botami. Je důležité být si vědom zdravotních účinků a podniknout kroky k minimalizaci rizik. Správným výběrem bot a péčí o vaše nohy můžete udržet vaše zdraví v optimální kondici, ale zároveň vypadat stylově.

 

Obuv kybun a Joya ideální volba pro vás

Boty kybun a Joya umožňují našim nohám pohyb, jako bychom chodili po měkkém přírodním terénu. Tato inovace poskytuje podporu a pohodlí, které si naše nohy zaslouží. Vaše noha se může přirozeně ohýbat a pohybovat, což zlepšuje krevní oběh a pomáhá předcházet bolestem zad, kloubů a nohou.

 

Patentovaná měkká podešev bot kybun a Joya simuluje přirozený nerovný povrch chodidla i na chodníku nebo dlažbě. Díky tomu se aktivují svaly celého těla, které jinak v běžné obuvi zakrní, což vede k mnoha nepříjemným onemocněním. V botách kybun a Joya je optimální rozložení tlaku na chodidlo, které ulevuje od bolestí zad a kloubů.

 

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

   

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

Závěr

Naše nohy jsou neocenitelným darem a klíčem k pohodlnému životu. Boty kybun a Joya představují revoluci ve zdraví nohou. Nenechte své nohy trpět a vydejte se na cestu k bezbolestné chůzi a ke zdraví, které si zasloužíte.

Navštivte nás na naší prodejně v Praze

Navštivte naši prodejnu v Praze. Široký výběr bot najdete také přímo v internetových obchodech kybun a Joya. Pokud byste chtěli více informací, neváhejte nás kontaktovat, rádi vám poradíme se správným výběrem, aby se vaše nohy cítily jako v bavlnce.