Bolest ramene a krku

Stále více lidí trpí akutními či chronickými bolestmi v oblasti krční páteře nebo ramenního pletence. Dobré držení těla a dobře trénované svalstvo ramenního pletence a krční páteře je nejlepší prevencí, jak se vyhnout zraněním nebo známkám opotřebení. Boty kybun vám pomůžou zlepšit držení těla v každodenním životě pomocí jemné aktivace svalů středu těla a posturálních svalů. To uvolňuje napětí v oblasti krku a ramen a zmírňuje bolest.

Zdravotní obuv kybun

Definice

Cervikobrachialgie: označuje bolest vycházející z krční páteře a vyzařující do paže.

 

Poranění krční páteře se týká příznaků (bolesti hlavy, krční páteře, závratě, poruchy řeči, nejistá chůze a mnohé další), které se obvykle objevují během 0 až 72 hodin po zrychlení a nadměrné extenzi hlavy, obvykle v průběhu nehody motorového vozidla, typicky náraz zezadu – bez přímého poškození lebky, mozku, míchy a krční páteře. Toto je nejčastější komplikace po nehodách motorových vozidel a obávaná příčina chronických potíží. Příčina chronických problémů, kterými trpí některé oběti nehod, je neznámá a dodnes se o ní diskutuje.

 

Technický termín pro vyhřezlou ploténku v krční páteři je „ krční kýla ploténky “, protože meziobratlová ploténka ve skutečnosti neprolapsuje, ale trhá se nebo se stává porézní, takže tekutina, kterou obsahuje (želatinová tkáň s vysokým obsahem vody), tlačí na okolní nervy krční páteře.

Dámská zdravotní obuv

Příčiny

Existuje mnoho možných příčin problémů v oblasti krku a ramen. Jednou z hlavních příčin je jednoznačně to, že stále více lidí dnes tráví čas sezením.

 

Práce na počítači, dlouhé hodiny sledováním televize, cesty autem – všechny tyto aktivity zásadním způsobem přispívají k rychlému nárůstu bolestí zad obecně a obtíží krční páteře zvláště, pozorovaných v posledních letech.

 

Drtivá většina z nás se navíc během každodenní práce nebo volného času věnuje stále méně fyzické aktivitě. Důsledkem tohoto sedavého způsobu života je, že svalstvo, které podporuje naši krční páteř, stále slábne. Ostatní svaly se zároveň stále více napínají kvůli nesprávné a nadměrné zátěži. Mnoho pacientů si stěžuje na silnou lokální bolest, zejména v oblasti krku.

 

Dlouhodobé následky

Jednostranné držení těla vede k nadměrné zátěži zad, včetně přechodu mezi rameny a krční páteří. Pokud nadměrná zátěž v této oblasti trvá delší dobu, nakonec reaguje bolestí nebo napětím, které může později vést k chronické bolesti, opotřebení (např. vyhřezlé ploténky) nebo problémům v jiných částech těla.

 

Výhody obuvi kybun a Joya

Měkká, elastická podrážka kybun absorbuje nárazy při chůzi. Vzpřímený postoj těla protahuje zkrácené svaly, zmírňuje napětí a bolest. Boty kybun a Joya simulují tělu přirozený pohyb. Aktivují se tak svaly, které při chůzi na rovném povrchu zakrněly a přinesly tak lidskému tělu bolest a nepohodlí. Díky jednoduché chůzi se automaticky posilují svaly, na které tělo v moderní době zapomnělo. Měkký došlap, podobně jako při chůzi na mechu nebo v písku, ulevuje nárazům kloubů.

 

V botách kybun a Joya procvičíte své senzomotorické a koordinační schopnosti, zpevníte svalstvo pohybového aparátu a pozitivně ovlivníte regenerační procesy v poraněných partiích těla.

 

Podrážka „walk on air“ 

Obuv kybun má jako první na světě podrážku walk on air, která umožňuje, aby chodidlo pocítilo každou nerovnost povrchu. Receptory vašich chodidel jsou krok za krokem mírně stimulovány. Na štěrku nebo kočičích hlavách se obuv kybun uplatní nejlépe.

 

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

 

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

obuv kybun

Od MBT k obuvi kybun

Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře.

 

Zastavte se v kamenné prodejně, kde vám rádi osobně poradíme s výběrem a na jednom místě si vyzkoušíte různé modely bot. Máte to k nám daleko? Neváhejte navštívit e-shop. Pro více informací nás kontaktujte.

Kamenný obchod