Neuropatie nohou - vhodná obuv

 

Co je neuropatie nohou?

Neuropatie nohou je stav, kdy jsou poškozeny nervy dolní končetiny, tj. chodidla nebo nohy. Nervy hrají důležitou roli při přenosu informací mezi mozkem a míchou a různými částmi těla, včetně chodidel. Poškození nervů v chodidle může mít různé příčiny a může se projevovat řadou příznaků.

 

Pálení, bodání a brnění: typy bolestí spojené s neuropatií nohou

Neuropatie nohou může způsobovat bolesti různého charakteru, včetně pálení, bodání, brnění nebo pulzující bolesti. Tato bolest může být od mírné až po velmi silnou. Poškození nervů může vést ke ztrátě citlivosti nohou. To může vést k nevnímání bolesti a zvyšování rizika zranění.

 

 

Poškození nervů může mít vliv také na svaly, což vede ke svalové slabosti a ztrátě síly. Výrazné snížení vnímání bolesti, až úplná ztráta vnímání bolesti - anestezie , může vést k vážným komplikacím, kdy zranění nohou, odřeniny a rány zůstanou nepovšimnuty. Neuropatie může také ovlivnit schopnost udržet rovnováhu a koordinovat pohyb.

 

Příčiny vzniku neuropatie nohou?

 

 1. Diabetes: Diabetická neuropatie je jednou z nejčastějších neuropatií. Vysoká hladina cukru v krvi způsobuje poškození nervů, což vede k různým obtížím a příznakům na nohou.

 2. Alkohol: Nadměrná konzumace alkoholu může poškodit nervy a vést k neuropatii.

 3. Zranění: Různé nehody a úrazy , např.  zlomeniny s útlakem nervů či přímým poraněním nervů, mohou ve svém důsledku  vést časem k rozvoji neuropatie.

 4. Některé léky: Některé léky, zejména chemoterapie, mohou mít vedlejší účinky na nervy a způsobit neuropatii.

 5. Autoimunitní onemocnění: Imunitní systém těla může omylem napadnout vlastní nervová vlákna a způsobit autoimunitní
  neuropatii.
   

neuropatie nohou

 

Měkká podrážka obuvi kybun a Joya

Jak jsme již zmínili důvod, proč lidé s neuropatií necítí zem pod nohama, je poškození nervů, které přenášejí smyslové signály. Díky obuvi kybun a Joya s měkkou a pružnou podrážkou, je chodidlo chráněno před nadměrným přetěžováním při došlapu. V běžné obuvi, je chodidlo zespodu nadměrně namáháno, aniž by to člověk pociťoval. Z tohoto důvodu je důležitá měkká podešev, která vám zajistí, že se chodidlo neotlačí při dopadu na nerovném povrchu.

 

Vědecká studie potvrzuje účinnost obuvi kybun. Klinická studie byla provedena ve spolupráci s univerzitou v Tel Avivu a Sheba Medical Center v Izraeli. Výsledky jednoznačně potvrzují hypotézu, že bolestivost pacientů při chůzi a stání v botách kybun je menší a celkový komfort se zlepšuje. Bylo také prokázáno, že rozložení tlaku na plosku nohy je rovnoměrnější ve srovnání s běžnými diabetickými botami, čímž se výrazně snižuje riziko otevřených ran a tlakových bodů.

 

 

Obuv kybun napodobuje přirozené pohyby těla. Tím se aktivují svaly, které se při chůzi po rovném povrchu zakrněly a způsobují v lidském těle bolest a nepohodlí. Jednoduchá chůze automaticky trénuje svaly, na které moderní lidé zapomněli. Měkký došlap, který připomíná chůzi po mechu nebo písku, zmírňuje nárazy na klouby.

 

Systém optimálního prostředí nohou

Plástvová struktura podrážky kybun vytváří vzduchový polštář mezi chodidlem a zemí, přičemž se při každém kroku do prostoru nohy napumpuje pětina objemu vzduchu. Ten vytváří optimální klima v botě.

 

Další pozitivní účinky obuvi kybun a Joya

 • Méně tlakových bodů díky rovnoměrnému rozložení tlaku
 • Podpora metabolismu stimulací žilního oběhu
 • Zlepšení citlivosti plosky nohy díky stimulaci nervových receptorů
 • Zlepšení hojení ran díky zlepšenému krevnímu oběhu
 • Zvýšená vitalita a pohoda díky obnovenému cvičení

 

Karl Müller, vynálezce obuvi kybun

Karl Müller se narodil v roce 1952 v Roggwilu ve švýcarském kantonu Thurgau. Po ukončení studia strojního inženýrství na Švýcarském federálním technologickém institutu v Curychu se v roce 1979 přestěhoval do Jižní Koreje, kde žil uprostřed rýžových polí a objevil pozitivní účinky jílovité půdy. Půda na rýžových polích je díky pravidelnému zaplavování měkká, takže se po ní velmi dobře chodí. Karl Müller strávil mnoho let výzkumem, jak tento pocit z rýžových polí implementovat do našeho každodenního života.

 

V roce 1997 pak Karl Müller uvedl na trh obuv MBT, která způsobila revoluci v obuvnickém průmyslu díky  „kolébkové“ podrážce. Ukázalo se, že „kolébková“ podrážka má pozitivní účinky na tělo, ulevuje od bolesti nohou a více posiluje střed těla díky „rolující“ podrážce. Více jak 100 výrobců tuto podrážku po celém světě zkopírovalo.

 

Zdravotní obuv kybun

 

Od MBT k obuvi kybun
Karl Müller pokračoval ve výzkumu s cílem vyvinout obuv, která ještě účinněji napodobí příjemný pocit z rýžového pole. To ho přivedlo k vynálezu odpruženého materiálu pro podrážky bot a další výrobky. Vznikl nový koncept pod značkou kybun. V roce 2006 Karl Müller prodává svůj podíl ve firmě MBT a v roce 2007 zakládá společnost kybun AG a začíná s vývojem obuvi kybun a dalších elastických, pružných výrobků, jako jsou podložky, běžecké pásy a polštáře. 

 

Jsme tu pro vás

Jsme výhradním prodejcem zdravotní obuvi kybun a jediným prodejcem značky Joya v České republice. Navštivte nás v kamenné prodejně, kde vám rádi osobně poradíme, nebo nakupte přes e-shop z pohodlí domova. Trápí-li vás nějaké zdravotní problémy, nahlédněte do naší poradny. Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

 

kamenný obchod