Artróza kyčle a kde najít úlevu

Artróza kyčle je v populaci častá – po kolenním kloubu jde o druhou nejčastější artrózu našeho těla. Typickým projevem je bolest kloubu na začátku pohybu, která po rozhýbání mizí a objevuje se opět na konci dne po námaze. Dalšími příznaky je pohybová ztuhlost, otok a deformace kloubu, což vede ke kulhání a asymetrické námaze druhé poloviny těla.

Příčiny artrózy kyčle

Důvodů ke vzniku a rozvoji artrózy kyčle je celá řada. Jedná se jak o neovlivnitelné příčiny, jako je genetická výbava, až k ovlivnitelným situacím, které jsou spojeny se způsobem našeho života (nadváha a omezování běžné chůze, na druhou stranu přetěžování náročnými sportovními aktivitami – např. otřesy z opakovaných doskoků). U kyčelních kloubů k tomu ještě přistupuje nedokonalý vývoj kyčlí jako pozůstatek vrozeného kyčelního vykloubení u dětí.


Prevence aneb jak artróze kyčelního kloubu předejít?

Na prevenci při problémech s kyčelním kloubem a artrózou jsme se zeptali ortopeda MUDr. Jiřího Šedivého: „Základem je zdravý životní styl, nejlépe denně 3–4 km běžné chůze a redukce nadměrné hmotnosti. Velmi důležitá je kvalitní obuv s pružnou podrážkou tlumící otřesy, které se přenášejí při běhu a chůzi z nohou přes hlezno a koleno až na kyčelní kloub a páteř.“

Úlevu od bolesti naleznete ve zdravých botách

Zdravotní obuv kybun a Joya přináší vašemu tělu úlevu od bolesti a zároveň důležitou podporu a posílení svalů. Díky této kombinaci se budete moci opět vrátit k příjemné chůzi a sportům, které jste kvůli artróze kyčelních kloubů, bolesti zad či problémům s patní ostruhou museli nechat. Jedinečné know-how se skrývá v extrémně měkké polyuretanové podrážce.

Tlačítko Joya      Tlačítko kybun

Není bota jako bota – proč je volba tak důležitá?

Člověk udělá denně tisíce kroků – a stejně tolikrát se vaše chodidla dotknou země. Dopřejte jim pohodlí a péči, která od chodidel putuje přes kolena, kyčle, záda a skrz celé tělo. Na trhu je mnoho typů zdravotní obuvi, ale u žádné z nabízených nenaleznete tak propracovanou podrážku, jako právě u švýcarských bot kybun a Joya.
 

  • Podrážka je měkká a tlumí nárazy při chůzi – to ocení především bolavé klouby.
  • Díky pružnosti podrážky je tělo v neustálém pohybu, což posiluje svalstvo a držení těla.
  • Boty simulují chůzi v přírodním terénu, proto je pohyb v nich příjemný a pro tělo přirozený.
  • Aktivní pohyb podporuje žilní oběh a prostorná špička dodá svobodu vašim prstům.

 

Obuv, která zmírňuje artrózu kyčle i další zdravotní neduhy

Než hledat úlevu od artrózy kyčle v lécích a na operačním sále, vyzkoušejte nejpřirozenější věc – chůzi v obuvi, která napodobuje kroky v přírodě i uprostřed města. Objevte kouzlo pohodlné zdravotní obuvi kybun a Joya, která pomohla statisícům  lidí po celém světě.

Zastavte se v kamenné prodejně, kde vám rádi osobně poradíme s výběrem a na jednom místě si vyzkoušíte různé modely bot. Máte to k nám daleko? Neváhejte navštívit e-shop. Pro více informací nás kontaktujte.

Kamenný obchod